Sono Shion

Maybe woohoo / Moshikashite hyū hyū

reż. Yasukawa Tokuhiro / scenariusz: Yamamoto Takayuki (Sono Shion)
Japonia 2020, 60’
Napisy: polskie

Seanse

06.10.2023 godz. 21:30
Kino Muranów

Bilety

Rankiem w parku między Hasegawą i Satsuki dochodzi do dramatycznej kłótni. Czy ich związek przetrwa? Nagle przerywają awanturę i podchodzą do ich znajomej Emi, a my odkrywamy, że młodzi ćwiczyli scenę. Czy jednak tylko naprawdę?

Emi czyta z kartki: „Warunki przesłuchania: znaleźć partnera, zapamiętać kwestie do podanej sceny. Przesłuchanie odbędzie się 10 grudnia o godz. 20:00”. Do spotkania z reżyserem pozostało im jeszcze 14 godzin. W tym czasie poznajemy to, co młodzi wzajemnie do siebie czują i co się między nimi wydarzyło, bądź wciąż jeszcze pozostaje nierozstrzygnięte i nadal rozgrywa. Czym jest zatem przesłuchanie, do którego tak energicznie ćwiczą?


Sono Shion

Pozornie „Może nam się uda?” i „Skrzynkę pocztową przy ulicy Eschera” poprzez fabularny chwyt, dotyczący wątku przygotowywania się młodych ludzi do przesłuchań, łączy wiele. Trudno byłoby jednak wskazać dwie tak skrajnie różne interpretacje tej wyjściowej sytuacji meta-dramatycznej.

Jeśli komediową „Skrzynkę pocztową przy ulicy Eschera” da się scharakteryzować jako pozytywną wypowiedź Sono Shiona na temat współpracy z grupą adeptów rzemiosła aktorskiego, tak psychodrama „Może nam się uda?” ukazuje udręczenie jednostki, dla której proces ten znaczy coś zgoła odmiennego.

Twórcy

reżyseria: Yasukawa Tokuhiro
scenariusz: Yamamoto Takayuki (Sono Shion), Yasukawa Tokuhiro
zdjęcia: Ishigaki Motomu
montaż: Yasukawa Tokuhiro
muzyka: Tokuda Shizuka
obsada: Miyamori Remi, Endo Yuuto, Iida Saki, Yamaoka Tatsushiro
producent: Mitsumine Tetsuhide
produkcja: Shokutaku
język: japoński
barwa: kolor