Japonia/Korea

Yamabuki

reż. Yamasaki Juichirō
Japonia 2022, 97’
Napisy: angielskie

Mała wioska położona w górach Maniwa w zachodniej części Japonii. Chang-su to były olimpijski dżokej jeżdżący w barwach południowokoreańskiej drużyny, na którym aktualnie spoczywa ogromny dług z powodu nieudanego interesu jego ojca jest zmuszony odpracowywać go w lokalnym kamieniołomie. Żyje z Minami i jej malutką jeszcze córką. Minami siedem lat wcześniej uciekła od męża i jego rodziny. W tym samym czasie Yamabuki – licealistka, która straciła matkę i mieszka ze swoim ojcem policjantem – spontanicznie rozpoczyna cichy protest na rozdrożu. Bez ich świadomości, losy Chang-su, Yamabuki i innych mieszkańców miasteczka zaczynają niepostrzeżenie się przenikać.


Seanse

Kino Kameralne Cafe w dniu 18 września o godz. 13.00.

Yamasaki Juichirō

Urodził się w 1978 roku w Osace. Podczas studiów antropologicznych na Kyoto Bunkyo University reżyserował filmy krótkometrażowe oraz uczestniczył w programowaniu Kyoto International Student Film Festival. W 2006 roku przeprowadził się do rodzinnej wioski swego ojca w górach Maniwa (prefektura Okayama). W 2007 roku, pracując jako hodowca pomidorów, wraz z miejscowymi przyjaciółmi założył grupę Cinemaniwa zajmującą się produkcją filmów i ich pokazami. W 2011 roku wyreżyserował swój pełnometrażowy debiut The Sound of Light, który został zaprezentowany na międzynarodowych festiwalach filmowych w Tokio i Rotterdamie. Akcja jego wszystkich trzech pełnych metraży odbywa się w górach Maniwa.

Filmografia

2008 The Fall Leaves (mid-length)
2011 Hikari no oto / The Sound of Light
2015 Atarashiki tami / Sanchu Uprising: Voices at Dawn
2022 Yamabuki

Twórcy

reżyseria: Yamasaki Juichirō
scenariusz: Yamasaki Juichirō
zdjęcia: Tawara Kenta
muzyka: Olivier Deparis
kostiumy: Taguchi Kei
animacja: Sébastien Laudenbach
obsada: Kang Yoon-soo, Inori Kilala, Kawase Yohta, Wada Misa, Miura Masaki, Kurozumi Hisao, Matsuura Yuya, Aoki Munetaka
producent: Osanaï Terutarō, Akamatsu Shoko, Watanabe Atsuto, Masago Takeshi, Yamasaki Juichiro
produkcja: Film Union Maniwa, Survivance
język: japoński, koreański, wietnamski
barwa: kolor