Japońskie reżyserki

Urocza mała Ai

Lovely Little Ai / Ai-chan Monogatari
reż. Ōno Candice Mana
Japonia 2021, 88’
Napisy: angielskie

Szesnastoletnia Ai mieszka ze swoim nadopiekuńczym ojcem. Jest on pracoholikiem i rzadko bywa w domu, jednak nakłada wiele zakazów na swoją córkę – nie pozwala jej na noszenie spódnic, zabrania chodzenia na imprezy i każdego dnia każe wysłać zdjęcie zegara, by Ai udowodniła, że jest w domu przed godziną 18.00. Ze względu na tak surowe nakazy Ai nie ma przyjaciół i czuje, że jej wolność jest znacznie ograniczana. Wszystko zmienia się, gdy poznaje Seiko, transgenderową kobietę, która wprowadza Ai do świata mody oraz makijażu i tym samym pomaga jej w wyzwoleniu kobiecej natury.


Seanse

Kino Kameralne Cafe w dniu 26 września o godz. 14.30.

Ōno Candice Mana

Urodziła się w roku 1998 w prefekturze Chiba. Obecnie studiuje na Tokyo University of the Arts. W 2018 roku jej pierwszy film Rekishi kara kieta Ono no  Komachi (Ono no Komachi, która zniknęła z kart historii) zdobył nagrody na festiwalach filmowych i stał się tematem do licznych dyskusji. Obecnie oprócz występów i pracy jako reżyserka, m.in. na SHINPA Film Festival, zajmuje się również tworzeniem teledysków (animacji), pracuje nad obrazami i prowadzi warsztaty w przedszkolach. Szczególnie podziwia dzieła Tima Burtona.

Filmografia

2018 Rekishi kara Kieta Ono Komachi
2020 Ningyō
2021 Ai-chan Monogatari / Lovely Little Ai

Twórcy

reżyseria: Ōno Candice Mana
scenariusz: Ōno Candice Mana
zdjęcia: Kure Masatoshi, Kojima Sho, Obata Tomohiro, Tamura Yu, Sawaki Yugo
montaż: Ōno Candice Mana
muzyka: Ishikawa Yuta, Nakajima Naoki, Sudo Kaho
kostiumy: Takahashi Ami
obsada: Sakanoue Akane, Kurozumi Hisao, Matsumura Ryo, Hotoda Kan, Mori Eri, Hayashida Takashi, Ueno Sumire, Takeshita Kaori, Yamane Mao, Oikawa Kinnosuke
producent: Ōno Candice Mana
produkcja: Komitet produkcyjny Lovely Little Ai
język: japoński
barwa: kolor