Kaguramusō

Gdański Teatr Szekspirowski, 18.09.2022 godz: 19:00

Kaguramusō to zespół łączący piękne dźwięki tradycyjnych japońskich instrumentów z agresywnym i ciężkim brzemieniem heavy metalu. Bogata muzyka łącząca dwa zderzające się ze sobą światy, Japonię i Zachód, przykuła uwagę wielu krajów Eurazji oraz Ameryki.

Jest to zderzenie wywołane połączeniem stojących naprzeciw siebie rzeczy, „spokoju i hałasu”, „światła i cienia”, tworzone z użyciem dźwięku i obrazu.

Kagura jest tańcem wykonywanym na cześć bóstwa. Kiedy fani i słuchacze stają się „bóstwami”, ci, którzy tańczą dla nich stają się „Kagurą”. Jest to jedyne i niepowtarzalne „Musō” (śnienie), które poniesie widza w wir muzyki.


Skład zespołu

Zespół ogłosił, że w 2022 roku wejdzie w współpracę ze światowej sławy gitarzystą Martym Friedmanem. Światowa trasa koncertowa rozpocznie się w lipcu w Paryżu, a jej finał odbędzie się w Japonii w lutym 2023 roku. Wokalistka Akatsuki Nanami, będąca również aktorką, została wybrana do zagrania głównej roli w filmie Mayonaka, którego premiera odbyła się w Nowym Jorku, Francji i Japonii. Wystąpiła również w roli głównej w filmie Kaiki Taxi, którego to premiera odbędzie się w sierpniu 2022 roku. Zaśpiewa także utwór przewodni pod nazwą KAGURAMUSŌ feat. Marty Friedman.


Akatsuki Nanami (Wokal) 

Akatsuki Nanami urodziła się w prefekturze Okinawa. Już jako dziecko zainteresowała się muzyką i postanowiła dołączyć do chóru. Od 2019 roku występuje jako piosenkarka i aktorka. Swój pierwszy debiut aktorski miała w filmie MAYONAKA, w którym to odegrała główną rolę. W 2020 roku utworzyła Kaguramusō, zespół łączący tradycyjne japońskie instrumenty oraz heavy metal i została jego wokalistką. W lipcu 2022 roku wraz z zespołem, wyrusza w światową trasę koncertową. 

Tsujimoto Yoshimi (Shakuhachi)

Tsujimoto Yoshimi urodziła się w 1987 roku w prefekturze Wakayama. Zainspirowana ojcem grającym na flecie shakuhachi, po dostaniu się do liceum sama również podjęła się nauki gry na tym instrumencie. Ukończyła Wydział Muzyki na TokijskimUniwersytecie Sztuk Pięknych i już w trakcie studiów przykuła uwagę mediów swoją piękną grą. Dzięki niezawodnej technice potrafi grać zróżnicowaną gatunkowo muzykę, zaczynając od tradycyjnych japońskich brzmień, a kończąc nawet na utworach z gatunku pop.

Endō Sakiko (Koto)

Endō Sakiko urodziła się w prefekturze Tokushima i ukończyła Wydział Tradycyjnej Muzyki Japońskiej ze specjalizacją w grze na koto szkoły Ikuta. Już od najmłodszych lat uczona była przez matkę podstaw tego instrumentu, a także szkoliła się u doświadczonych w koto Sawai Hikaru i Sawai Kazue. Obecnie prowadzi szeroką działalność, głównie w Tokio i Tokushimie, gdzie zajmuje się między innymi występami publicznymi, na żywo i w mediach oraz przedstawieniami dla szkół. 

Kondō Chiaki (Tsugaru-jamisen)

Urodzona w Tokio, dołączyła do zespołu Kaguramusō w 2020 roku i gra na tsugaru-jamisenie


Biografia

Lipiec 2022 Japan Expo w Paryżu (Francja)
Sierpień – premiera filmu Kaiki Taxi, utwór przewodni Mystery Road
KAGURAMUSŌ feat. Marty Friedman
Japońsko-koreański Super Music Festival na Odaibie (Japonia)
Wrzesień - Nippon Haku Bangkok (Tajlandia)
Super Music Festival w Dubaju (Zjednoczone Emiraty Arabskie)


Dyskografia

CATHARSIS

Piękne dźwięki tradycyjnych japońskich instrumentów z agresywnym i ciężkim brzemieniem metalu. Esencja dwóch zderzających się ze sobą światów, Japonii i Zachodu, połączonych w jedno.

Swan Lake

Zainspirowany Jeziorem łabędzim Czajkowskiego, z niezwykłą wrażliwością łączący dźwięki tradycyjnych japońskich instrumentów i metalowych brzmień. Utwór z gatunku japoński nu metal, ukazujący „destrukcyjne piękno” swoją niepowtarzalną muzykalnością.

Produkcja

Producent muzyczny i filmowy Kazuaki Matsuda

 Główny producent zespołu heavy metalowego z użyciem klasycznych japońskich instrumentów o nazwie „Kaguramusō”. Wziął udział w promocji, zarządzaniu i prowadzeniu strony internetowej fanklubu wokalisty Toshl od momentu ponownego zjednoczenia XJAPAN w latach 2007-2010 r. Po pracy w dziale zarządzania od 2015 roku zaczął komponować i sprzedawać utwory dla aktorów głosowych i idoli. Zajął się również piosenkami dla szkół podstawowych i gimnazjalnych, jak i muzyką edukacyjną.

Aranżacja

Twórca dźwiękowy ZALA z Mish-Mosh. Napisał i stworzył wiele znanych utworów reprezentujących Baybymetal.  Jeden z członków Mish-Mosh, duetu twórców muzycznych, który stworzył wszechstronny i niekonwencjonalny dźwięk za pomocą  połączenia rocka i popu. Utworzył metalowe brzmienie, które swego czasu zyskało dużą popularność i osiągnęło wysokie miejsca w amerykańskim rankingu „The Bilboard Hot 100”.


Kontakt

RED BEANS ENTERTAINMENT (Wytwórnia muzyczna: Red Beans Records)
Piętro 3, Yazawa, 3-1-9, Shibuya, Shibuya-ku, Tokio
TEL:03-5860-7518 Mail: ceo@red-beans.jp