Współczesne kino Japonii

Młode prawi(l)czki

Wild Virgins / Mahō Shōnen ☆ Wild Virgin
reż. Ugana Kenichi
Japonia 2019, 104’
Napisy: polskie i angielskie

Mikio Hoshimura jest zwyczajnym salarymanem pracującym w japońskiej firmie ubezpieczeniowej. Czegokolwiek by się nie podjął, nie jest w stanie nigdy osiągnąć sukcesu. Jego wyniki sprzedażowe są najniższe w całej firmie, nigdy nie był w żadnym związku i w wieku 29 lat wciąż pozostaje prawiczkiem. Jego jedynym przyjacielem jest Tsukino, pracujący w tej samej firmie. Pewnego dnia piękna kobieta o imieniu Akiyama również rozpoczyna tam pracę, a Hoshimura natychmiastowo się w niej zakochuje. Akiyama jest wielką fanką superbohatera zwanego Dzikim Wirginią, którego Hoshimura uwielbia od dzieciństwa. Dzień przed 30 urodzinami Hoshimury, ludzie z firmy organizują w lokalnym barze przyjęcie powitalne dla Akiyamy. W czasie jego trwania kobieta jest napastowana seksualnie przez jej szefa – Koike. Kiedy Hoshimura próbuje ją ochronić, zostaje przez niego ciężko pobity. Wtem, znikąd pojawia się dziki pawian, a dwoje bohaterów ucieka. Podobnie jak czas tego wieczoru, kiedy mija północ, a Hoshimura przekracza 30 rok życia, zaczyna odczuwać dziwną, nieznaną moc oraz połączenie z tajemniczym pawianem. Czyżby miało to coś wspólnego z miejską legendą, wedle której, gdy ktoś przekroczy 30 lat będąc prawiczkiem, zamienia się w czarodzieja?


Ugana Kenichi

Urodził się 20 kwietnia 1984 roku w Tokio. Ukończył kierunek biznesu i administracji na Uniwersytecie Aoyama Gakuin. Ugana już na studiach zaczął interesować się reżyserowanie, pisaniem scenariuszy, montażem oraz aktorstwem. Jako aktor swoją przygodę rozpoczął już w 2001 roku. Cztery lata później pojawił się po drugiej stronie kamery reżyserując niezależne produkcje. Jego filmy są często wybierane zarówno na festiwale w Japonii oraz te za granicą. Miały także kilkukrotnie swoje pokazy w sekcji filmów krótkometrażowych na MFF w Cannes.

Wybrana filmografia

2016 Kuroi Bodo♥ / Ganguro Gals Riot
2018 Saraba Seijaku / Goodbye Silence
2020 Rolling Marbles
2020 Extraneous Matter (short)
2020 Coexistence
2021 Visitors
2021 Extraneous Matter – Complete Edition

Twórcy

reżyseria: Ugana Kenichi
scenariusz: Ugana Kenichi, Imada Kentaro, Imamura Ryuji
zdjęcia: Yaegashi Toshiharu
montaż: Komino Masashi
obsada: Maeno Tomoya, Serizawa Tateto, Sano Hinako, Tanaka Makoto, Hamatsu Takayuki, Saitoh Takumi, Mizuishi Atomu, Yu Hutami Shiho, Ishihara Rii
producenci: Tsukasa Shinichiro, Onogawa Hiroyuki
produkcja: Vandalism Co. Ltd
język: japoński
barwa: kolor