Ero-Nites

Podwodna miłość

Underwater Love / Onna no kappa
reż. Imaoka Shinji
Japonia 2011, 87’
Napisy: polskie i angielskie

Asuka, kobieta po trzydziestce, pracuje w fabryce ryb nieopodal jeziora. Wkrótce ma wyjść za mąż za swojego przełożonego Takiego. Pewnego dnia spotyka kappę, wodnego ducha z japońskich wierzeń ludowych. Okazuje się, że w jego ciele odrodził się Aoki, dawna miłość Asuki, który utonął, gdy mieli po siedemnaście lat.


Imaoka Shinji

Urodził się w Osace w 1965 roku. Studiował na Uniwersytecie w Yokohamie, jednak zarzucił naukę, by rozpocząć swoją karierę filmową. W branży zaczynał na stanowisku asystenta reżysera u boku pioniera różowych filmów Kobayashiego Satoru. W późniejszym czasie pracował z takimi twórcami jak Zeze Takahisa i Watanabe Mototsugu, jednak na dłużej pozostał u boku Satō Hisayasu. Imaoka zajmuje się w głównej mierze tworzeniem filmów z gatunku pinku eiga. Debiutował w połowie lat 90. filmem zatytułowanym Czekając na kometę. Jest jednym z siedmiu reżyserów różowego kina (tworzących w latach dwutysięcznych) zwanych kolektywnie „Seven Lucky Gods of Pink”.

Wybrana filmografia

1995 Czekając na kometę / Suisei-machi / Waiting for the Comet
1999 Mimo wszystko / Soredemo / Despite All That
2004 Pudełko na lunch / Obentō / Lunch Box
2006 Raj wuja / Ojisan tengoku / Uncle’s Paradise
2008 Delikatne pulsowanie zmierzchu / Tasogare / The Tender Throbbing Twilight

Twórcy

reżyseria: Imaoka Shinji
scenariusz: Imaoka Shinji, Moriya Fumio
zdjęcia: Christopher Doyle
montaż: Memita Ken
muzyka: Stereo Total
obsada: Masaki Sawa, Umezawa Yoshirō, Narita Ai, Yoshioka Mutsuo, Moriya Fumio, Nishimura Emi, Satō Hiroshi, Ōnishi Yutaka
producent: Stephan Holl
produkcja: Inter Film, Kokuei Company
język: japoński
barwa: kolor