Współczesne kino Hongkongu

Sekretny dziennik przyszłej mamy

The Secret Diary of a Mom to Be
reż. Jody Luk Yee-sum
Hongkong 2019, 94’
Napisy: polskie i angielskie

Jak mówi stare powiedzenie: „Dzieci są darem od Boga”. Według wielu kobiet posiadanie dziecka powinno być czymś cudownym. Jednak dla Carmen, nastawionej na karierę, kochającej zabawę młodej kobiety, jest to najgorszy koszmar. Uważa ona, że dzieci nie różnią się niczym od wirusów – gdy zaczną rosnąć w twoim ciele, wnoszą do życia nieszczęście. Po wielu latach wciąż prześladują ją nieprzyjemne wspomnienia z dzieciństwa, kiedy została odtrącona i porzucona przez własną matkę. Carmen po prostu nie chce, żeby historia się powtórzyła.

Kobieta jest obecnie wschodzącą gwiazdą w renomowanej agencji PR specjalizującej się w wydarzeniach sportowych i spodziewa się wkrótce awansu na szefową działu w wietnamskiej siedzibie głównej. Ma kochającego męża Oscara i sympatyczną teściową Margaret. Wszystko wydaje się idealne. Jej perfekcyjne życie zostaje zrujnowane, gdy wstaje skacowana po szalonej nocy i dowiaduje się, że jest już w trzecim miesiącu ciąży.


Jody Luk Yee-sum

Jody Luk jest scenarzystką i reżyserką mieszkającą w Hongkongu. Trzy z jej projektów filmowych – Love in the Buff, Vulgaria i Love Off the Cuff były nominowane do nagrody za najlepszy scenariusz podczas Hong Kong Film Awards. W 2015 roku miał premierę jej debiut reżyserski Ciepło, cieplej, gorąco. Film był zapraszany do udziału w wielu międzynarodowych festiwalach filmowych i został wybrany do konkursu Asian Future Competition na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Tokio.

Filmografia

2015 Ciepło, cieplej, gorąco / Tung baan tung hok / Lazy Hazy Crazy
2019 Sekretny dziennik przyszłej mamy / The Secret Diary of a Mom to Be

Twórcy

reżyseria: Jody Luk Yee-sum
scenariusz: Jody Luk Yee-sum, Mint Chen
zdjęcia: Jam Yau
montaż: Matthew Chan
kostiumy: Phoebe Wong, Ivring Cheung
obsada: Dada Chan, Kevin Chu, Candice Yu, Louis Cheung, Tsui Ho-cheong, Wu Tsz Tung, Locker Lam, Jennifer Yu, Venus Wong, Koyi Mak, Sabrina Cheung, Jason Wu
producent: Jacqueline Liu
produkcja: One Cool Film Production
język: kantoński
barwa: kolor