Pozostając człowiekiem (Still Human)

4 Degrees Dance Laboratory (Hongkong)


Choreografia

Huen Tin Yeung & 4 Degrees Dance Laboratory

Dźwięk i muzyka

Benjamin Yat-Fung Wong

Oświetlenie

Lai Wing Shan

Reżyseria wideo

aw - alanwong

Reżyseria zdjęć

Johny Wong

Występują

Chiutungtung, Jerry Deng, Neil Yuen,  Kwok Tsz Ying 

Premiera

2015, 2021(zatwierdzono)

Czas trwania

50 min


O spektaklu

Pomysł i koncept powstały w 2015 roku na zlecenie Hong Kong Dance Alliance. Szybki rozwój technologii zapewnia nam natychmiastowy dostęp do informacji i błyskawiczną komunikację. Oszczędza nam dużo „czasu” i „wysiłku”. Jednocześnie wielu z nas zdało sobie sprawę, że powoli zaciemnia to „momenty” w naszym codziennym życiu. W Pozostając człowiekiem wyrażamy nasz strach i zmartwienie, że technologia szybkiego scrollowania może powoli, krok po kroku, odbierać nam nasze wrodzone zmysły. Obudźmy naszą skórę. Poczujmy potrzebę powrotu do prymitywnych wspomnień z bycia człowiekiem. Uznajmy, poczujmy, wyzwólmy, cieszmy się każdą chwilą, przypomnijmy sobie.

4 Degrees Dance Laboratory

Założone w 2013 roku przez grupę młodych artystów-tancerzy z Hongkongu, działających z lokalną społecznością Hongkongu i za ich sprawą, mających silną, konceptualną potrzebę tworzenia tańca. Mocno pragniemy zgromadzić młodych, utalentowanych artystów, aby razem z nami tworzyli sztukę w tej kreatywnej przestrzeni. 4 Degrees tworzy występy o unikalnym stylu tanecznym i aktywnie współpracujemy z innymi mediami sztuki. To, co tworzymy, wykracza poza utwór jedynie taneczny – to doświadczenie, odkrywcza podróż, skonstruowana wokół i wewnątrz przestrzeni.

Huen Tin Yeung

Współdyrektor artystyczny 4 Degrees Dance Laboratory, były tancerz w City Contemporary Dance Company w Hongkongu. Huen występuje na całym świecie, układa choreografie, występuje również jako solista, piosenkarz i aktor na koncertach hongkońskiego popu, w teatrze oraz przemyśle filmowym. Jego choreografia w Skinned wygrała w konkursie filmowym Valtari, zorganizowanym przez islandzki zespół post-rockowy Sigur Rós, a Skinned stał się oficjalnym teledyskiem do utworu Fjögur píanó. W 2020 roku jego nowa choreografia Remind Human zdobyła III miejsce na 24. Międzynarodowym Festiwalu Solo Tanz w Stuttgarcie.