Współczesne kino Japonii

Wrzask

Roar / Gōon
reż. Katayama Ryō
Japonia 2019, 100’
Napisy: polskie i angielskie

Pewnego dnia Makoto musi zmierzyć się z faktem, że jego starszy brat popełnił przerażającą zbrodnię. Czyn ten pchnął ojca Makoto do popełnienia samobójstwa, zaś jego matka po serii tych tragicznych wydarzeń, utraciła kompletnie poczucie rzeczywistości. Młody chłopak, zdany wyłącznie na siebie, postanawia uciec z domu i podczas poszukiwań własnej drogi poznaje pewnego milczącego włóczęgę. Od tego spotkania, uśpiony do tego pory, dźwięk konfrontacji z życiem zacznie być przez Makoto coraz wyraźniej słyszalny.


Katayama Ryō

Urodził się w mieście Sabae leżącym w prefekturze Fukui w 1980 roku. W 2003 roku, po ukończeniu szkoły wyższej, rozpoczął swoją karierę aktorską występując głównie w filmach niezależnych twórców. Ma na koncie role w takich filmach jak Memoirs of a Murderer (2017, reż. Irie Yū), The Ringside Story (2017, reż. Take Masaharu) oraz DEVOTE (2016, reż. Tajima Motohiro). Gdy zaczął pracować po drugiej stronie kamery, jego krótkometrażowe dzieła otrzymały uznanie na wielu krajowych festiwalach filmowych, otrzymał m.in. Specjalną Nagrodę Jury podczas Festiwalu Kina Tachikawa Meigazadori w 2018 roku za film Meisoujyushi. Wrzask jest jego pełnometrażowym debiutem reżyserskim.

Filmografia

2018 Meisoujyushi (short)
2019 Wrzask / Gōon / Roar

Twórcy

reżyseria: Katayama Ryō
scenariusz: Katayama Ryō
zdjęcia: Fukaya Yuji
montaż: Katayama Ryō
muzyka: Naoryu
obsada: Anraku Ryō, Katayama Ryō, Ohta Mie, Ōmiya Shōji, Kishi Mari, Nakayama Takuya, Yanagitani Kazunari, Amatsu Rika, Tanaka Yosuke, Amatsu Wataru, Okada Hiroshi, Matsubayashi Shinji, Miyata Kazuo
producenci: Natsui Yuya, Miyata Kosuke
produkcja: Sunekajiri STUDIO
język: japoński
barwa: kolor