Współczesne kino Hongkongu

I'm Livin' It

Mak lo yan
reż. Wong Hing-fan
Hongkong 2019, 114’
Napisy: polskie i angielskie

Niegdyś gwiazda w swojej firmie z branży finansowej, Bowen (Aaron Kwok) spędza obecnie noce w całodobowym fast foodzie, gdzie spotyka innych „towarzyszy niedoli” znajdujących się w podobnej sytuacji: matkę (Cya Liu) z córką, która zaciągnęła wysoko oprocentowane pożyczki na pokrycie zadłużenia swojej teściowej, starca (Alex Man), który bardzo boi się wrócić do domu, młodocianego uciekiniera (Zeno Koo) i młodą piosenkarkę (Miriam Yeung) mieszkającą w schronisku tymczasowym. Ci przypadkowi kompani muszą wspólnie dążyć do wyprowadzenia się nawzajem na prostą.

I’m Livin’ It jest inspirowany rozpaczliwie rosnącymi problemami społecznymi. Opisuje grupę nic nieznaczących postaci na granicy ubóstwa. Mimo pochodzenia z różnych środowisk, zebrali się tutaj w całodobowej restauracji fast food i bezinteresownie pomagają sobie nawzajem. Film ukazuje źródła utrzymania osób biednych i nigdy niezaspokojone problemy mieszkaniowe w Hongkongu.


Nagrody i festiwale

Hong Kong Film Awards 2020 – najlepszy aktor drugoplanowy (Cheung Tat-ming)

Wong Hing-fan

Wong rozpoczął karierę w przemyśle filmowym w 1996 roku. Pracował jako drugi reżyser przy produkcji ponad 30 filmów, jego dokonania filmowe obejmują m.in. Black Mask (1996), A Hero Never Dies (1998), Accident (2009). W 2019 roku Wong zadebiutował jako reżyser filmem fabularnym I’m Livin’ It.

Filmografia

2019 I’m Livin’ It

Twórcy

reżyseria: Wong Hing-fan
scenariusz: Ja Poon
zdjęcia: S.K. Yip (HKSC)
montaż: Siu Pa-wong, Kwan Wing-man
muzyka: Peter Kam
kostiumy: Polly Chan Po-yan
obsada: Aaron Kwok, Miriam Yeung, Alex Man, Cheung Tat-ming, Nina Paw, Cya Liu, Zeno Koo, Kathy Wu, Gaga Wong
producenci: Cheang Soi, Zhao Renpeng
produkcja: Lajin Film, Entertaining Power, Media Asia Film
język: kantoński
barwa: kolor