Jej głos

KAMOME-ZA (Japonia)


Kompozycja, reżyseria, scenografia

Satō Makoto

Choreografia

Takeya Keiko

Oświetlenie

Nakata Takanori, Kōen Atsumi

Dźwięk

Shima Takeshi

Inspicjent

Suzuki Akitomo

Projekt ulotki

Ōta Yūsuke

Koordynacja produkcji

Ikeda Megumi

Współpraca produkcyjna

Hatanaka Yukiko

Występują

Takeya Keiko, Ōtsuki Hideyuki

Premiera

2013

Czas trwania

73 minuty


O spektaklu

Spektakl Jej głos odbywa się regularnie co roku od czasu swojej premiery w 2013 roku. Został zaprezentowany w Pekinie w 2014 roku jako dzieło życia tancerki Takei Keiko, a jesienią 2017 roku odbył trasę po Europie, odwiedzając Paryż, Galway i Dublin.

W ramach jubileuszowego programu 50-lecia Dublińskiego Festiwalu Teatralnego zostaliśmy zaproszeni do występu w Dublinie w Teatrze Samuela Becketta, na terenie kampusu prestiżowego Trinity College, co było dla nas bezcennym przeżyciem.

W poszukiwaniu oryginalnej ekspresji teatralnej, która przekracza granice między tańcem a teatrem, zaprosiliśmy Ōtsuki Hideyukiego jako nową gwiazdę w tej odświeżonej odsłonie spektaklu. Liczymy, że się Państwu spodoba.

KAMOME-ZA

KAMOME-ZA to prywatny zespół teatralny kierowany przez Satō Makoto, upartego i wiecznie niezadowolonego twórcę. Od momentu powstania w 1990 roku konsekwentnie kontynuuje swoją skromną działalność w nurcie małego teatru, opowiadając się za „teatrem ultrasprywatyzowanym”. Jego celem jest pozostawienie niewielkich niczym zadrapania paznokciem śladów w środowisku teatralnym, które można nazwać „teatrem tokijskim”.

Satō Makoto

Dramaturg, reżyser teatralny, przedstawiciel Wakabachō Wharf. W połowie lat 60. jedna z czołowych postaci japońskiego ruchu małych teatrów i teatru awangardowego, twórca Gekidan Kuro Tento (Czarny Namiot). Obecnie, oprócz reżyserowania szerokiej gamy produkcji scenicznych, czynnie angażuje się w dyskusję i praktyki dotyczące granic między teatrem a społeczeństwem, szkoląc młodych adeptów sztuki teatralnej. W ostatnich latach poświęcił się tworzeniu alternatywnych sieci kontaktów w sztukach scenicznych z sąsiednimi miastami w różnych regionach Eurazji. Pełni funkcję dyrektora artystycznego ZA-KŌENJI Public Theatre w Tokio oraz jest przedstawicielem Wakabachō Wharf.