Ero-Nites

Yokohama Mary

Yokohama Merī
reż. Nakamura Takahiro
Japonia 2006, 93’
Napisy: polskie i angielskie

Dokument, który podąża śladami kobiety żyjącej w Yokohamie, która przez 50 lat po wojnie była prostytutką. Starsza pani, ubrana w arystokratyczną suknię z twarzą pomalowaną na biało, która w ciszy stoi na rogu ulicy. Znana ze swej urody i jej wyszukanego zachowania, z biegiem lat stała się częścią scenerii. Nigdy nie zdradziła swojego imienia ani wieku, do końca życia pracowała jako prostytutka. Ludzie zwali ją „Yokohama Mary”.

Zimą 1995 roku Mary zniknęła z ulicy. Plotki o niej rozniosły się niczym miejska legenda. Było nawet parę osób, które bacznie ją obserwowały. Jedną z nich był śpiewak Nagato Ganjiro, któremu z powodu choroby nie zostało wiele czasu. Nagato wspomina Mary, oraz jego pragnienie, aby raz jeszcze dla niej zaśpiewać.


Nakamura Takahiro

Reżyser filmów dokumentalnych znany z takich produkcji jak Yokohama Mary (2006), Yasukuni (2007) oraz Henri Mitowa: Zen to hone (2016).

Filmografia

2006 Yokohama Merī / Yokohama Mary (doc.)
2016 Henri Mitowa: Zen to hone / Zen and Bones (doc.)

Twórcy

reżyseria: Nakamura Takahiro
scenariusz: Nakamura Takahiro
zdjęcia: Nakazawa Kensuke
montaż: Shirao Kazuhiro
muzyka: Comoesta Yaegashi
obsada: Mori Hiedo, Nagato Ganjiro, Godai Michiko, Sugiyama Gihou, Shimizu Setsuko, Hirōka Keiichi, Dan Oniroku, Yamazaki Yoko, Ohno Yoshito, Fukujyu Kikuo, Matsuba Koichi
producent: Kataoka Nozomi, Nakajo Hidekatsu, Shirao Kazuhiro
produkcja: Hito-hito Film, Nine Entertainment, Rentrack Japan Co. Ltd.
język: japoński
barwa: kolor