Współczesne kino Hongkongu

Cztery razy cztery

Four Times Four / 4x4
reż. Amos Why, Nora Lam
Hongkong 2019, 18’
Napisy: polskie i angielskie

W erze internetowej miłości wszystko dzieje się błyskawicznie – można się szybko zakochać i jeszcze szybciej wszystko może się skończyć. Goniąca za idealnym związkiem, młoda kobieta spotyka się i sypia z różnymi mężczyznami – dzięki aplikacji randkowej – jednakże pomimo ciągłych romansów, nie jest w stanie się zakochać; cielesne zbliżenia trwają, lecz serce pozostaje samotne.

W dzisiejszym romansie znaczenie ma to, jak długo i jak dobrze posługujemy się aplikacjami randkowymi, ale tak naprawdę nasze życie miłosne jest dyktowany starymi zasadami takimi jak: nadzieje, kłamstwa, pożądanie oraz rozczarowanie, które powstają, gdy próbujemy związać się z kimś jednocześnie unikając zranienia. Dzięki technologii, nasze starania są jak karuzela, gonimy w kółko za naszymi marzeniami, mając nadzieje, że następnym razem będzie lepiej…


Amos Why

Ukończył studia filmowo-telewizyjne na HKAPA oraz studia podyplomowe z zakresu multimediów, psychologii i sportu. Od 2001 roku jest scenarzystą oraz reżyserem w Radio Television Hong Kong, gdzie zajmuję się filmami dokumentalnymi oraz dramatami telewizyjnymi. W 2011 był współscenarzystą Ultra Reinforcement wraz z komikiem-reżyserem Lam Tsz-chungiem oraz w 2014 roku wyreżyserował swój pierwszy film fabularny Dot 2 Dot. Od 2014 roku członek The Open University of Hong Kong, oraz starszy wykładowca. Jego najnowszy film krótkometrażowy to Cztery raz cztery, wyreżyserowany wspólnie z Norą Lam.

Wybrana filmografia

2014 Dim dui dim / Dot 2 Dot
2018 Ni xiang you guai / Napping Kid
2018 Myself Found (short)

Twórcy

reżyseria: Amos Why, Nora Lam
scenariusz: Nora Lam
zdjęcia: Chan Yuen-tat
montaż: Nora Lam
muzyka: Elizabeth Ng, Serrini
obsada: Jennifer Yu, Christopher Sin, Elizabeth Ng, Jacky Tong, Wong Yatho, Will Or
producent: Amos Why
język: kantoński
barwa: kolor